OVA OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Türkiye'nin ileri gelen kuruluşlarından Çukurova Holding bünyesinde bulunan Ova Oluklu Mukavva Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1996 yılında Tarsus / Mersin' de kurulmuştur.

Yıllık üretim kapasitesi 40.000 ton olan firma; 110.000 m²' lik toplam olmak üzere 22.000 m²' lik kapalı alanında faaliyet göstermektedir.

Ova Oluklu Mukavva A.Ş. son teknoloji makine parkurunun yanı sıra kalifiye, yaratıcı ve amacına uygun üretim gerçekleştiren tecrübeli bir üretim ekibine sahiptir.  Şirket bu potansiyelini başta yaş sebze, meyve sektörü olmak üzere gıda, dayanıklı tüketim, tekstil ve vitrifiye sektörlerinde başarıyla sergileyebilmektedir. İklim, saklama ve nakliye gibi koşullar göz önünde bulundurularak, istenen ebatta sebze, meyve ve narenciye uygun ambalajlar üretilebilmektedir.

Türkiye'deki üreticilere yıllardır ambalaj konusunda verdiği hizmeti dünyanın dört bir tarafına yaptığı ihracatlarla tamamlamakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Satış sonrası hizmetlerde tüm birimler kalite, satış, üretim, planlama, sevkiyat ve muhasebe koordineli olarak çalışmaktadır.

Firmanın değerlerini ' Bizim her müşterimiz, tek müşterimizdir ' düşüncesi oluşturmaktadır. Ova Oluklu kalite konusundaki güvenilirliğini İSO 9001 sertifikası ile belgelendirmiştir.


1996 ;

Çukurova Holding ve SCA Packaging ortaklığında, Tarsus / Mersin' de, Ova-SCA Ambalaj adıyla kuruldu.

2012 ;

SCA Packaging'in tüm hisselerini DS Smith firmasına devretmesi ile DS Smith firması ile ortalık süreci başladı. Bu süreçte yapılan unvan değişikliği ile Ova Oluklu Mukavva Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. ismini aldı.

2015 ;

Çukurova Holding DS Smith hisselerini satın aldı.